دانشکده فنی و مهندسی خوی

 

دانشكده فني‌و‌مهندسي خوي به‌عنوان قطب علمي شمال استان در حوزه علوم مهندسي از سال 1375 با جذب دانشجو در رشته كارداني عمران‌ـ كارهاي عمومي ساختمان، شروع به فعاليت كرده است؛ جذب دانشجو در مقطع کاردانی معماری از سال 1382 موجبات رونق بیشتر علمی دانشکده به منظور تامین نیاز شدید منطقه به پرورش نيروي متخصص بومي و جوابگویی به علاقه وافر جوانان شهرستان خوی را فراهم آورده است. توسعه دانشكده از سال 1389 با جذب دانشجو در مقطع كارشناسي مهندسي عمران شتاب بيشتري گرفت؛ اخیرا با پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی مهندسی مکانیک و مهندسی برق از مهرماه سال 1394 و نیز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران ـ سازه از بهمن ماه 1395 توسعه و نشاط علمی بیشتری در دانشکده فراهم آمده و ان شاء الله با جذب اعضاي هيئت علمي در رشته‌هاي مختلف و تاسيس رشته‌هاي جديد در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد در آينده نزديك، شاهد شكوفايي هرچه بيشتر دانشكده خواهيم بود.

 فضاي فعلي دانشكده  با زيربناي آموزشي و اداري 2800 مترمربع در زميني به مساحت 6000 متر مربع در شهرك ولي عصر خوي واقع شده است. پرديس اصلي دانشكده در مجاورت پارك ملت در زميني به مساحت 41 هكتار و با زيربناي حدود 8600 مترمربع در حال ساخت مي‌باشد.

 وجود امكانات آموزشي و سخت‌افزاري مطلوب، كلاس‌هاي مجهز به‌ كامپيوتر و سيستم ويدئو پروجكشن، سايت كامپيوتري مجهز، آزمايشگاه‌‌ها و كارگاه‌هاي متعدد در دانشكده بستر مناسبي براي تحصيل و تعالي معنوي جوانان برومند و مشتاق كسب علم‌ و فضيلت فراهم آورده است كه قطعا با حمايت‌هاي بيشتر مسوولين شهرستان به توسعه فراخور شان و جايگاه خود دست پيدا خواهد كرد.

ريیس دانشكده

دکتر شهرام خلیل آریا

معاون آموزشي و تحصیلات تکمیلی    

دکتر امین ایرجی

معاون پژوهشی دکتر مصطفی حسنلو
مدیر گروه دکتر مصطفی حسنلو