دانشکده فنی و مهندسی خوی

 

دانشكده فني ‌و‌ مهندسي خوي به ‌عنوان قطب علمي شمال استان در حوزه علوم مهندسي از سال 1375 با جذب دانشجو در رشته كارداني عمران‌ـ كارهاي عمومي ساختمان، شروع به فعاليت كرده است. جذب دانشجو در مقطع کاردانی معماری از سال 1382 موجبات رونق بیشتر علمی دانشکده به منظور تامین نیاز شدید منطقه به پرورش نيروي متخصص بومي و جوابگویی به علاقه وافر جوانان شهرستان خوی را فراهم آورده است. توسعه دانشكده از سال 1389 با جذب دانشجو در مقطع كارشناسي مهندسي عمران شتاب بيشتري گرفت. با پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی مهندسی مکانیک و مهندسی برق از مهرماه سال 1394 و نیز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران ـ سازه از بهمن ماه 1395 نشاط علمی بیشتری در دانشکده فراهم آمده و ان شاء الله با ادامه جذب اعضاي هيئت علمي در رشته‌هاي مختلف و تصویب و تأسيس رشته‌هاي جديد در مقاطع كارشناسي و تحصیلات تکمیلی در آينده نزديك، شاهد شكوفايي هرچه بيشتر دانشكده خواهيم بود.

فضاي فعلي دانشكده  با زيربناي آموزشي و اداري 2800 مترمربع در زميني به مساحت 6000 متر مربع در شهرك ولي عصر خوي واقع شده است. پرديس اصلي دانشكده در مجاورت پارك ملت خوی در زميني به مساحت 41 هكتار و با زيربناي حدود 8600 مترمربع در حال ساخت مي‌باشد.

وجود امكانات آموزشي و سخت‌افزاري مطلوب، كلاس‌هاي مجهز به‌ كامپيوتر و سيستم ويدئو پروجكشن، سايت كامپيوتري مجهز، آزمايشگاه‌‌های بروز و كارگاه‌هاي متعدد و مجهز در دانشكده بستر مناسبي براي تحصيل و تعالي معنوي جوانان برومند و مشتاق كسب علم‌ و فضيلت فراهم آورده است كه قطعا با حمايت‌هاي بيشتر مسوولين شهرستان به توسعه فراخور شان و جايگاه خود دست پيدا خواهد كرد.

مجموعه دانشکده فنی و مهندسی خوی بر آن است تا با ایجاد رشته های جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گام های بلندی در راستای توسعه کمی و کیفی دانشکده بردارد و این میسور نخواهد بود جز با همدلی و تلاش روزافزون همکاران دانشگاهی و سخت کوشی دانشجویان عزیز که انشا الله به حول و قوه الهی محقق خواهد شد

رییس دانشکده

دکتر مصطفی حسنلو

مدیر گروه برق 

دکتر جواد مرسلی

مدیر گروه عمران 

دکتر امین ایرجی

مدیر گروه مکانیک دکتر فرزاد محمدخانی